Wciąż nie potrafisz pogodzić się z tym, że twoja figura nie wpisuje się we współczesny kanon kobiecego piękna i nie wygląda jak sylwetki modelek wdzięczących się na okładkach kolorowych czasopism i na pokazach mody? Nigdy nie będziesz dobrze wyglądać, dopóki nie zaakceptujesz siebie w pełni.

Stylizacje plus size – podstawowe porady

Najpierw to zrób, a gdy już poczujesz się trochę pewniej, ruszaj na zakupy po nowe ubrania plus size. Najwyższa pora odświeżyć swoją szafę. Najprawdopodobniej wciąż trzymasz w niej bowiem takie rzeczy, które wcale nie dodają ci urody, a wręcz nie pozwalają ci dobrze wyglądać.

Zmiana garderoby na szczęście nie musi się wiązać z jakimś wielkim jednorazowym wydatkiem. Po kolei i na spokojnie twórz swoją nową szafę. W jednym tygodniu możesz zaopatrzyć się w jakieś nowe fajne spodnie, by w następnym sięgnąć po dwie sukienki, a w jeszcze kolejnym zainwestować w klasyczne podstawowe topy w różnych kolorach. Taką bazę w szafie po prostu trzeba mieć. Fajną odzież plus size znajdziesz też w Internecie i nic nie stoi na przeszkodzie, by to właśnie po nią sięgnąć – nawet jeśli przez przypadek zamówisz dla siebie niewłaściwy rozmiar, kupiony w sieci ciuch zawsze możesz szybko wymienić albo nawet zwrócić i to bez podawania konkretnej przyczyny.

Jakie stylizacje plus size warto tworzyć?

W modzie dla puszystych jeszcze ważniejszą rolę odgrywają jednak dodatki! Nawet jeśli w twojej szafie będą występować same proste i dość zwyczajne ubrania plus size, za każdym razem przygotujesz z nich oryginalne i zwracające uwagę stylizacje, o ile zaczniesz je dopełniać ciekawymi akcesoriami. W dodatkach zawsze stawiaj na kolor, zwłaszcza jeśli twoje ubrania mają dość neutralne i stonowane barwy. Kupuj masywną biżuterię, ciekawe nakrycia głowy (np. kapelusze z dużym rondem), paski przeznaczone do przewiązywania talii i buty zdobione dżetami oraz ćwiekami.

Więcej interesujących porad modowych znajdziesz w serwisie lans.pl.

Za sprawą tego rodzaju dodatków nawet najprostszy zestaw stworzony z białego t-shirtu i granatowych spodni może wyglądać bardzo ciekawie.