Farby fryzjerskie są wykorzystywane głównie w salonach fryzjerskich i salonach urody, ale zyskują coraz większą popularność także w zastosowaniach domowych. Często wybierają je fryzjerzy w swojej codziennej pracy, ale nie tylko. Dlaczego warto w nie inwestować?

Farby fryzjerskie to gwarancja dobrego efektu, trzeba wiedzieć, że nie są przeznaczone tylko dla specjalistów. Profesjonalne produkty fryzjerskie można stosować także w domu, by samodzielnie zmienić kolor swoich włosów. Można je kupić u swojego stylisty albo w Internecie.

Dlaczego farby profesjonalne są lepsze? Poznaj listę ich zalet

Profesjonalne farby do włosów od sprawdzonych i cenionych producentów – jak m.in. farba Montibello, Kerastase czy Artego – wyróżniają się lepszą trwałością i efektem niż farby drogeryjne. Są droższe, ale jednak głównie zależy nam na kolorze, a ten utrzymuje się na włosach dużo dłużej. Nie trzeba często powtarzać zabiegu koloryzacji, by cieszyć się idealnym kolorem na długo. Farba Artego lub inna profesjonalna to gwarancja udanego efektu na dłuższy czas. Dużą zaletą farb profesjonalnych jest także szeroka paleta dostępnych kolorów.

Poza tym liczne farby profesjonalne nie zawierają amoniaku lub jedynie jego niewielką ilość, a zapewniają trwały efekt. Dzięki nim można minimalizować ryzyko osłabienia struktury u kondycji włosów. Farba do włosów Artego czy Montibello zawiera cenne składniki aktywne, w tym ważne dla włosów oleje, a także inne składniki o działaniu odżywczym, ochronnym, regenerującym lub pielęgnacyjnym. Farby fryzjerskie profesjonalne nie niszczą włosów w takim stopniu, co farby dostępne w drogeriach czy marketach. Dają dużo lepsze efekty, lepiej nawilżają i chronią włosy.

Polecane farby fryzjerskie – zobacz nasze typy

Farba do włosów Artego It’s Color. To trwała stylizacja i koloryzacja, idealna do pokrywania włosów siwych, ale też do koloryzacji ton po tonie czy też do rozjaśniania naturalnych kosmyków. Służy do użytku profesjonalnego oraz domowego. Jej atutem jest też niewielki dodatek amoniaku.

Farba Montibello Cromatone Re-cover. Zapewnia trwałą koloryzację i skutecznie opóźnia oznaki starzenia się włosów. Zapewnia nawilżenie i odżywienie, zawiera m.in. drogocenny olejek Tsubaki. Gwarantuje aż 100% pokrycia siwych kosmyków, co zdecydowanie poprawia efekt estetyczny oraz Twój komfort psychiczny i pewność siebie. Farba Montibello Cromatone Re·cover Sprawdza się nawet do włosów mało podatnych na koloryzację. Pozwala odzyskać intensywny kolor, gwarantuje nawilżenie oraz piękno.