Gdy udajesz się do modnego butiku z myślą o zakupie jakiejś fajnej letniej sukienki, którą z powodzeniem mogłabyś nosić podczas cieplejszych dni, najczęściej twoje łowy kończą się totalnym rozczarowaniem, bo masz wrażenie, że we wszystkich ubraniach prezentowanych w sieciowych sklepach wyglądasz po prostu źle? Może tak być. Nie chodzi jednak wcale o to, że twoja sylwetka nie nadaje się do noszenia sukienek, a o to, że celujesz zapewne w niewłaściwe dla niej modele.

Wybór sukienki na lato plus size

Zanim dowiesz się, jakie sukienki na lato plus size byłyby dla ciebie dobre, poczytaj o tym, których z nich powinnaś całkowicie unikać. Na pewno w okresie letnim Twoim zainteresowaniem nie będą cieszyć się spodnie ze skóry, które są popularne wśród gwiazd. Poniżej wymienione elementy nie będą dla ciebie zbyt wskazane. Jeżeli tylko dostrzeżesz któryś z nich na podobającej ci się sukience, najlepiej od razu zawieś ją z powrotem na wieszaku i nawet jej nie przymierzaj – nie będzie mieć to żadnego sensu.

Wyszczuplenie sylwetki dzięki dobrze dopasowanej sukience

Myśląc o wyszczupleniu sylwetki, trzeba unikać pewnych deseni, a zwłaszcza poziomych pasów. Najgorsze są te, które występują na sukience w zróżnicowanych i kontrastujących ze sobą barwach. One zawsze poszerzają ciało i potrafią sprawić, że nawet sylwetka w rozmiarze 36 prezentuje się na znacznie grubszą niż jest w rzeczywistości. Jeżeli nie chcesz całkowicie rezygnować ze wzorów, bo po prostu lubisz, gdy coś dzieje się na sukience, sięgaj raczej po delikatne paseczki i to najlepiej te pionowe.

Ogólnie rzecz biorąc wszelkie duże desenie powinnaś sobie odpuścić. One działają właśnie powiększająco i pogrubiająco, dlatego powinny być stosowane na tych partiach ciała, które chce się wyróżnić i zaakcentować. Modelujące sukienki na lato plus size będą więc raczej stosunkowo proste i to zarówno pod względem kolorystyki czy wzornictwa, jak i pod względem całej swojej formy. Gładkie materiały są dla ciebie wprost stworzone! Z kolei tych dekorowanych licznymi falbankami czy podobnymi elementami dekoracyjnymi powinnaś się wystrzegać.