A gdybyś tak przestała w końcu kupować kiepskiej jakości ubrania, które zużywają się w ciągu dosłownie jednego czy dwóch sezonów? Gdybyś zadbała o swoją szafę w taki sposób, by móc korzystać z jej zawartości latami? Nawet zakupy odzieżowe powinny być jednak przemyślane. Lepiej mieć mniej rzeczy, ale wybierać rzeczy wysokojakościowe, niżeli zapełnić szafę olbrzymią liczbą mało wartościowych topów, spodni i bluzeczek, z których tak naprawdę żadna nie będzie w stu procentach atrakcyjna, nie mówiąc już o jakości.

W tym sezonie postaw na kaszmir. Jest to zdecydowanie najlepszy materiał na jesień i zimę, czyli ten nieco mroźniejszy i mniej przyjemny okres w roku. Kaszmirowa odzież jest przykładem ubrań, które nosi się całymi latami. Trwałość to zresztą nie jedyna jej zaleta. O pozostałych mówimy poniżej. Czy wiesz w ogóle, czym właściwie jest kaszmir? Otóż jest to materiał całkowicie naturalny, który jest wyciągany z włosia kóz. Nie istnieje żadna jego sztuczna odmiana. Jeżeli więc producent sprzedaje swetry z kaszmiru, oznacza to, że rzeczywiście zostały one wykonane ze stu procentowo naturalnej i dobrej dla ciebie tkaniny.

Na www.dylemat.pl znajdziesz nie tylko porady ze świata mody, ale także zdrowia i higieny, a nawet sportu i technologii.

Ta tkanina zdoła zadbać o twoją skórę. Docenisz ją zwłaszcza zimą, gdy wyjdziesz z domu podczas naprawdę mroźnego dnia i nagle poczujesz, że… wcale nie jest ci tak strasznie zimno! Kaszmir to ulubieniec wszystkich ludzi zamieszkujących te zimniejsze części świata. To materiał super ciepły, który doskonale izoluje i zabezpiecza skórę przed kontaktem z mrozem. Mogłoby się wydawać, że skoro takie są jego właściwości, on sam w sobie musi być gruby, ale tak wcale nie jest. Właśnie dosyć często swetry z kaszmiru są wręcz cieniutkie. Praktycznie nie czujesz ich na swojej skórze. Z ich pomocą jesteś w stanie ubierać się na „cebulkę”, by było ci jeszcze cieplej, gdyż na taki sweterek z kaszmiru bez trudu zarzucisz jeszcze jakiś dodatkowy kardigan czy zapinaną bluzę.