Jeansy od zawsze są w modzie. Są popularne nie tylko wśród młodzieży. Każdy z nas ma przynajmniej jedną parę spodni jeansowych w swojej szafie. Zakładamy je do pracy, szkoły czy na uczelnię, do kina i na wyjścia ze znajomymi. Na rynku dostępna jest ich cała gama kolorystyczna oraz różne fasony. Cekiny, zamki na nogawkach, ozdobne guziki czy hafty to już inna sprawa. Dzięki wszystkim tym dodatkom, spodnie te nie nudzą się i są jednymi z najchętniej wybieranych.

Moda na jeansy

Jeszcze kilka lat temu, zakup nowych jeansów kojarzył się najczęściej z fasonem dopasowanym z niskim stanem. Od kilku lat obserwuje się nowy trend: spodnie z wysokim stanem. Koszulka wsadzona w spodnie, to już normalny widok na ulicach każdego miasta. Najnowszym jednak trendem, który dużymi już krokami, coraz odważniej wchodzi na arenę mody, to spodnie jeansowe typu oversize, a także spodnie z szerokimi nogawkami. Spodnie zarówno klasycznej długości jak i długości ¾ czy 4/5. Jest to coś, czego w sklepach nie było już od dawna. Właściwie moda ta wróciła po 30 latach nieobecności. Na portalu www.skandal.pl widzimy zdjęcia gwiazd, które właśnie tak się ubierają. Oczywiście pierwsze stylizacje z jeansami tego typu pojawiły się wśród celebrytów, jednak coraz częściej można je zauważyć także na co dzień.

Czym charakteryzują się takie stylizacje?

Są przede wszystkim wygodne, nie krępują ruchów. Są pożądanym elementem garderoby nie tylko osób, które chciałyby ukryć niedoskonałości, zmęczonych obcisłymi spodniami podkreślającymi nie to, co trzeba. Szerokie jeansy są również chętnie wybierane wśród osób szczupłych i zgrabnych, gdyż w tym przypadku luźna garderoba wprowadza nutkę tajemniczości. Jest jeszcze jeden powód. Jeansy w takim stylu to totalna nowość. Dlatego decyduje się na nie każdy, kto po prostu chce się wyróżnić i stawia na odważne stylizacje.
Jak zatem widać, nowa moda na jeansy, nie pozwala na nudę. Nadal, wybierając ten gatunek spodni, możemy wyglądać oryginalnie i nietypowo, a także, co również jest bardzo ważne – wygodnie.