Masz za sobą nieprzespaną noc, a przed sobą ważne spotkanie? Z jakiegoś powodu nie zmrużyłaś oka, a kolejnego dnia musisz wyglądać na wypoczętą? Odpowiednio wykonany makijaż pomoże Ci ukryć niewyspanie i zmęczenie.

Makijaż zacznij od właściwej, dobrze dobranej pielęgnacji. Po nieprzespanej nocy skórze przyda się porządna dawka nawilżenia. Jeśli masz nieco więcej czasu nałóż maseczkę bankietową. Do opuchlizny pod oczami dobrze sprawdzi się schłodzony w lodówce roller lub płatki nawilżające. Takim rollerem możesz też wykonać masaż całej twarzy.

Po nieprzespanej nocy pomocna może się okazać baza pod makijaż. Taki kosmetyk dobierz do stanu swojej cery. Zielona baza pomoże ukryć zaczerwienia. Baza wyrównująca koloryt sprawi, że skóra nie będzie wyglądać na ziemistą i poszarzałą. Jeśli masz cerę bardzo suchą, dobrym pomysłem może się okazać baza rozświetlająca. Taki kosmetyk możesz nałożyć samodzielnie pod podkład lub wymieszać z odrobiną podkładu bądź kremu BB do twarzy. Całość warto utrwalić pudrem o satynowym wykończeniu.

Twarz wymodeluj przy użyciu bronzera. Odrobina rozświetlacza sprawi, że cera będzie wyglądać na bardziej świetlistą i wypoczętą. Możesz też dodać sobie koloru używając różu. Zrezygnuj jednak z tego produktu, jeśli na twarzy masz widoczne zaczerwienia. Róż może je dodatkowo podkreślać.

Po nieprzespanej nocy szczególnych zabiegów wymaga makijaż oczu. Pod oczy koniecznie nałóż dobrze dobrany korektor i delikatnie go przypudruj. Na linię wodną nałóż cielistą lub beżową kredkę, która optycznie otworzy oko i odświeży spojrzenie. Dokładnie wyczesz i wytuszuj rzęsy, starannie je rozdzielając i wyciągając ku górze. Zdarza się, że po nieprzespanej nocy oczy są bardziej skłonne do podrażnień i łzawienia. W takiej sytuacji warto postawić na kosmetyki wodoodporne, dzięki czemu nie będziesz się stresować czy coś się nie rozmaże.

Jeśli chodzi o usta to warto postawić na błyszczyk lub nawilżającą pomadkę. Zrezygnuj z matowych produktów i kosmetyków w ciemnych odcieniach.

Wyeliminuj błędy, jakie stosujesz podczas pielęgnacji twarzy, klikając https://twarz.pl/najwieksze-bledy-przy-pielegnacji-skory-czy-ty-rowniez-je-popelniasz/.