Nie jest wcale powiedziane, że tylko super szczupłe kobiety o idealnych sylwetkach mogą sobie pozwolić na podkreślanie atutów własnego ciała. Każda kobieta te atuty posiada! Moda dla kobiet tworzona jest dla wszystkich pań, a nie tylko dla tych, których figury przypominają te modelowe. W przypadku posiadania pewnych fałdek i zbędnych kilogramów ważne okaże się jednak zastosowanie pewnych dodatkowych trików stylizacyjnych. Za ich sprawą sylwetka nabierze dużo lepszych kształtów. A o to właśnie chodzi, by podkreślać rzeczy atrakcyjne, a ukrywać te, które nie są powodem do dumy.

Bywa jednak i tak (a nie są to wcale wyjątki), że nawet panie z pewnymi zbędnymi kilogramami mogą pochwalić się przepiękną, wręcz idealnie wąską talią. A ten atut warto zaakcentować. Mocne wcięcie powinno zostać zaznaczone. Eksponując tę partię ciała, można delikatnie zmienić jego proporcje i sprawić, by figura przypominała klasyczną klepsydrę. Poprzez zaznaczanie swoich atutów jednocześnie odwraca się uwagę innych osób od pewnych mankamentów. A jak podkreślić talię? Sposób na to jest bardzo prosty i każda kobieta na pewno doskonale go zna. Otóż wystarczy przewiązać w talii jakiś pasek – najlepiej ten nieco szerszy i grubszy. Ten jeden dodatek już sprawi, że sylwetka nabierze zupełnie innych kształtów i zacznie o wiele lepiej wyglądać.

Modne propozycje sukienek na lato 2021

Wbrew pozorom dużo większe problemy z dobieraniem do siebie odpowiednich ubrań mają kobiety posiadające sylwetkę dość chłopięcą, która z natury jest prosta i nie ma żadnych wcięć czy specjalnych kształtów. Z nią też łatwo można jednak pomanewrować. Nie należy zasłaniać jej pod obszernymi t-shirtami, a zamiast tego wypróbować takie stroje, które same będą zmieniać proporcje figury. Świetna w tej roli okazuje się chociażby sukienka o kroju baskinki. Moda dla kobiet bardzo się z nią polubiła. A dzięki temu baskinki są teraz noszone i od święta, i na co dzień!